Tatuażyści razem z DKMS! Zgłoś swoje studio!
Już 26 czerwca br. wystartuje wspólny projekt środowiska tatuatorskiego, Fundacji DKMS oraz TattooArtist.pl. Na dziś udział w nim zadeklarowało już ponad 20 studiów tatuażu z całej Polski. Akcja polega na rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i obalaniu mitów, że tatuaż nie przeszkadza w byciu Dawcą. Zainteresowane studia tatuażu mogą przyłączyć się jeszcze do akcji.
Co 27 sekund na świecie, a co 40 minut w Polsce ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi! Chorują wszyscy...bez względu na wiek, kraj, wyznanie, pasję do tatuowania czy niechęć do niej. Chorują kobiety, mężczyźni, dzieci. Chciałbyś napisać kolejną historię, która zostanie z Tobą na zawsze? Wystarczy, że poświęcisz 10 minut, zarejestrujesz się jako potencjalny Dawca w bazie Fundacji DKMS i dasz komuś szansę na nowe życie!
Czy osoba z tatuażem może zostać Dawcą szpiku? Jasne, że TAK! Tatuaż to dzieło sztuki, które wyraża Twoją osobowość, to historia Twojego życia. Każdy z nich ma swoją przeszłość, często skrywaną i indywidualną. Ale najważniejsze jest to, że nie przeszkadza w uratowaniu życia osobie chorej na nowotwór krwi.
- Razem z tatuażystami postanowiliśmy walczyć z mitem, że tatuaż przeszkadza w byciu Dawcą szpiku lub komórek macierzystych. Dlatego w kilkunastu studiach tatuaży przeprowadzimy rejestrację Dawców szpiku. Chcemy pokazać osobom, które się tatuują, że dzieło sztuki, które zaraz pojawi się na ich ciele, nie wyklucza z możliwości uratowania ludzkiego życia. Tatuaż, jak i rejestracja, jako potencjalny Dawca może być realizowana po osiągnieciu 18tego roku życia, a Dawcą można zostać do 60tego roku życia. Dlatego zrobienie tatuażu dziś, nie ma wpływu na zostanie potencjalnym Dawcą. Wszystkie badania przeprowadzane są dopiero, jeśli znajdzie się pacjent, który potrzebuje wsparcia konkretnego Dawcy – tłumaczy Kamil Stachowicz, Koordynator ds. Rekrutacji Dawców w Fundacji DKMS.
Co trzeba zrobić, aby przyłączyć się do akcji?
Na początek potrzebna jest jedna osoba z Waszego studio, która będzie odpowiedzialna za powierzone przez Fundację DKMS materiały i rejestrację Dawców. Z tą osobą zostanie podpisana umowa wolontariacka. Po podpisaniu umowy zostanie do studia wysłana paczka z 20 pakietami rejestracyjnymi dla potencjalnych Dawców szpiku. Po zakończonej akcji pakujecie zarejestrowane pakiety do jednego pudełka, które jest odebrane przez kuriera zamówionego przez Fundację DKMS.
Co znajduje się w pakiecie rejestracyjnym?
Pakiet to koperta, w której znajduje się formularz rejestracyjny, pałeczki do pobrania wymazu, koperta na spakowanie pałeczek po pobraniu wymazu i instrukcja jak dokonać rejestracji. Dzięki temu każdy z Was może zarejestrować dwadzieścia nowych osób. Co ważne, rejestracja powinna być prowadzona u Was w studio, by móc od razu odebrać pakiet od osoby, która się rejestruje.
W jakim okresie trwa akcja?
Akcja trwa w terminie 26.06-10.07.
Poniżej film instruktażowy pokazujący jak wygląda proces rejestracyjny Dawcy:
Kogo można rejestrować, jako Dawcę?
Jako potencjalni Dawcy szpiku rejestrowane mogą być osoby, które ukończyły 18 lat i nie przekroczyły 55 lat.
Zgłoś się do akcji! Wyślij maila z danymi na adres kamil.stachowicz@dkms.pl
- imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za przeprowadzenie rejestracji:
- adres zamieszkania/zameldowania:
- data urodzenia:
- telefon:
- mail:
- adres i nazwa studio: