Bridge piercing – czym się charakteryzuje ten odważny trend?
Bridge to spektakularne i intrygujące przekłucie, którego nie sposób nie zauważyć. Jest to wyrazista ozdoba, która niewątpliwie podkreśli styl i osobowość. Ten charakterystyczny kolczyk zdecydowanie nie każdemu przypadnie do gustu, ale wcale nie musi, prawda? Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem bridge piercing, to ten artykuł na pewno pomoże Ci w podjęciu ostatecznej decyzji.
Bridge piercing – czym jest?
Wyróżnia się dwie wersje tego przekłucia. Pierwsza z nich, bardziej standardowa, to horizontal bridge piercing. Umiejscowiony jest on między oczami, u nasady nosa i wykonany poziomo. Odpowiednią biżuterią do tego typu piercingu jest sztanga zakończona nakrętkami z obu stron. Drugim rodzajem jest vertical bridge piercing, czyli pionowe przekłucie gładzizny czoła, znajdujące się pomiędzy brwiami lub nieco wyżej. Jest to przekłucie powierzchniowe, do którego stosuje się kolczyki typu surface bar lub microdermale zakończone dyskami.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania bridge piercing?
Bridge jest przekłuciem podatnym na migrację, czyli odrzucenie kolczyka przez organizm. Chcąc zminimalizować to ryzyko należy bardzo uważać na podrażnienia i zahaczenia przy codziennych czynnościach takich jak np. ubieranie. Jeśli planujesz wykonać bridge piercing, a nosisz okulary to warto byłoby zamienić je na szkła kontaktowe, przynajmniej na czas gojenia. Do świeżego przekłucia powinna dostać się jak najmniejsza ilość bakterii, aby uniknąć infekcji. Dlatego przez okres od 4 do 6 miesięcy lub czasami dłużej, najlepiej zrezygnować z korzystania z sauny oraz kąpieli w akwenach. Przy nakładaniu na twarz jakichkolwiek produktów, do pielęgnacji czy makijażu, trzeba omijać przekłute miejsce. Pamiętaj, że zwierzęta przenoszą bakterie, więc staraj się, aby świeże przekłucie nie miało kontaktu z sierścią czy śliną Twojego pupila. Rzadko wymieniane ręczniki i pościel także są siedliskiem drobnoustrojów, z tego względu zaleca się wycieranie twarzy ręcznikami papierowymi i częstą zmianę pościeli na świeżą. Powinno też unikać się zbędnego dotykania i zabawy kolczykiem oraz wystawiania świeżego przekłucia na promienie słoneczne. Oprócz tego nie należy wyciągać biżuterii aż do pełnego wygojenia się kanału przekłucia, ponieważ wiąże się to z jego zarośnięciem, w bardzo krótkim czasie.
Bridge piercing – ile kosztuje?
Koszt bridge piercing jest zależny od wielu czynników i różni się znacząco w poszczególnych studiach. Zazwyczaj wynosi on 100 - 150 zł, a w cenę oczywiście wliczony jest tytanowy kolczyk na czas gojenia. W dużych miastach wartość wykonania danego piercingu będzie większa, między innymi ze względu na wyższe koszty utrzymania lokalu. Zabieg musi być przeprowadzony w możliwie najbardziej sterylnych warunkach, dlatego na koszt usługi składa się zakup autoklawu, jednorazowych igieł, narzędzi i produktów do dezynfekcji. Zawód piercera wymaga ciągłej nauki i szkolenia się, więc doświadczenie i umiejętności osoby wykonującej piercing również wpływają na cenę zabiegu. Po przekłuciu piercer ma także obowiązek dokładnie omówić pielęgnację oraz udzielać konsultacji w przypadku komplikacji podczas gojenia.