Czym charakteryzuje się lobe piercing i jakie są jego rodzaje?

Lobe piercing to najpopularniejszy rodzaj piercingu na świecie, a duży wybór i łatwy dostęp do biżuterii, daje wiele możliwości stylizowania tego przekłucia. Na przestrzeni lat powstały również nietypowe wersje tego klasycznego piercingu. Dodatkowo na płatku ucha można tworzyć ciekawe kompozycje, składające się z kilku przekłuć. Alternatywą może być też rozciągnięcie przekłucia płatka ucha tak, aby powstał tzw. tunel.


Lobe piercing – czym jest?

Lobe piercing to klasyczne przekłucie płatka ucha. Jak każde inne przekłucie jest dużą ingerencją w ciało i powinno zostać zrobione u profesjonalnego piercera, który zadba o możliwie najbardziej sterylne warunki podczas zabiegu oraz wykona piercing za pomocą jednorazowej igły. Odpowiednim rodzajem biżuterii zakładanej na początek do lobe piercing jest labret wykonany z tytanu, który musi być dobrany do indywidualnej anatomii klienta.

Rodzaje lobe piercingu

Oprócz standardowego przekłucia płatka ucha istnieje także kilka innych rodzajów tego piercingu. Większości dobrze znany upper lobe, czyli kolejne przekłucie zrobione nieco wyżej od poprzedniego. Ponadto na płatku ucha, jeśli anatomia na to pozwala, można wykonać niecodzienne konfiguracje składające się z kilku przekłuć, tworząc różne kształty, np. trójkąty czy romby. Ciekawą kompozycją jest także stacked lobes, czyli dwa przekłucia zrobione w pionie, jeden pod drugim. Można ją wykonać by optycznie zamaskować za nisko lub za wysoko umiejscowiony piercing z przeszłości. Płatki uszu są bardzo elastyczne i jest to najczęściej rozciągana część ciała. Tunele to doskonała opcja dla osób, które chcą podkreślić swój alternatywny styl. Kolejnymi opcjami piercingu płatka ucha dla osób, dla których klasyka jest zbyt nudna, jest transverse lobe, czyli poziome przekłucie płatka ucha przechodzące przez całą jego szerokość oraz vertical lobe, czyli pionowe przekłucie przechodzące od przeciwskrawka do dołu płatka ucha. Należy jednak pamiętać, że te przekłucia są znacznie bardziej wymagające w gojeniu niż standardowa wersja.

Lobe piercing, jak pielęgnować przekłucie po zabiegu?

Lobe piercing goi się ok. 3 miesiące i trzeba pielęgnować go tak samo jak każde inne przekłucie, aby uniknąć komplikacji. Po pierwsze przez cały okres gojenia należy unikać zahaczania o kolczyk, ponieważ ciągłe podrażnianie przyczyni się do wydłużenia okresu gojenia. Świeże przekłucie nie powinno być narażone na kontakt z bakteriami, dlatego na czas gojenia należy zrezygnować z takich atrakcji jak korzystanie z sauny czy pływanie w akwenach. Sierść i ślina zwierząt domowych także są siedliskiem bakterii, dlatego trzeba pamiętać o częstym myciu rąk oraz regularnej wymianie pościeli na świeżą. Telefon i słuchawki to przedmioty, które również mogą przenieść niechciane mikroorganizmy do świeżego piercingu. Przekłucie należy oczyszczać przez cały okres gojenia według zaleceń swojego piercera oraz jak najmniej dotykać, aby nie podrażnić kanału i nie wprowadzić do niego bakterii.

Ola Brunke

Piercerzy
Piercerzy - undefined