Jak wygląda modny kolczyk typu tragus?

Tragus to przekłucie subtelne, ale wyróżniające się na tle innych ozdób, a  jego umiejscowienie sprawia, że przyciąga wzrok. Przekłucie skrawka ucha  jest nie tylko modne, ale także ponadczasowe. Tragus piercing jest świetnym wyborem zarówno dla osób, które chcą przełamać nudę jak i tych, które chcą odświeżyć kompozycję na swoim uchu nowym kolczykiem. Ten rodzaj piercingu cieszy się zainteresowaniem u osób o różnych gustach. To od Ciebie zależy, jakiego charakteru finalnie nadasz temu przekłuciu, ponieważ wybór biżuterii do tragusa jest ogromny.

Tragus kolczyk - która biżuteria będzie najlepsza?

Tragus piercing można stylizować na wiele sposobów, ale zaraz po przekłuciu piercer powinien założyć sterylny, tytanowy labret. Kolczyk z tego materiału jest całkowicie obojętny dla ludzkiego organizmu i nie wywołuje reakcji alergicznych. Tytan jest materiałem niezwykle wytrzymałym, pozostając przy tym bardzo lekkim. Jest też odporny na korozję i powstawanie mikrouszkodzeń, które mogłyby podrażnić kanał przekłucia i być idealnym miejscem dla rozwoju bakterii. Tragus piercing, jak każdy inny, powinien wykonać profesjonalista, który odpowiednio dobierze miejsce przekłucia oraz rozmiar biżuterii, uwzględniając budowę chrząstki oraz miejsce na opuchliznę. Zazwyczaj pojawia się ona w ciągu tygodnia od zabiegu i jest normalnym objawem. Ze względu na obrzęk labret na czas gojenia jest znacznie dłuższy, co uniemożliwia noszenie słuchawek. Taki kolczyk musi mieć także prostą w formie nakrętkę, tak, aby nie podrażniała ona kanału przekłucia i była łatwa do oczyszczenia. Organizm potrzebuje, co najmniej 6 miesięcy, aby w pełni wygoić kanał przekłucia w tragusie. Po tym czasie można zacząć myśleć o wymianie biżuterii na dopasowaną i znacznie bardziej ozdobną. Do wyboru są labrety w kolorze srebrnym lub z kolorową powłoką, najczęściej złotą lub czarną, na które można nakręcić przeróżne kształty. Zarówno miłośnicy kamieni szlachetnych, jak i bardziej stonowanych kompozycji będą mieli szeroki wybór. Świetnie w tym miejscu prezentują się clustery, czyli nakrętki złożone z kilku połączonych elementów układające się w różne kształty. Ozdoby w postaci delikatnego piórka lub listka także świetnie dopasują się do anatomii tej części ucha. W przekłuciu typu tragus można nosić również kolczyk w kształcie podkowy lub kółeczka. Fantastycznie sprawdzą się clickery, które są bardzo proste i wygodne do założenia. Przy wyborze biżuterii warto zwrócić uwagę, na jakość materiału, z którego jest ona wykonana. Dobrym rozwiązaniem zawsze będzie biżuteria tytanowa lub wykonana z metali szlachetnych.

Ile kosztują kolczyki do tragusa?

Koszt samego przekłucia typu tragus jest zależny od wielu czynników i różni się znacząco w poszczególnych miastach. Zazwyczaj wynosi on 100 - 150 zł, a w cenę wliczony jest między innymi tytanowy kolczyk na czas gojenia. Koszt ozdobnej biżuterii do piercingu też jest zróżnicowany, ponieważ wszystko zależy od tego, z jakiego materiału jest wykonany kolczyk. Korzystniejszy cenowo od kruszców szlachetnych jest oczywiście tytan. Obecnie mamy duży wybór sklepów internetowych z biżuterią do piercingu z tytanowymi ozdobami bardzo dobrej jakości. W zależności od wybranego materiału koszt jednego kolczyka może wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Jak prawidłowo pielęgnować tragusa?

Nie tylko przez kilka pierwszych tygodni, ale przez cały okres gojenia należy dbać o odpowiednią pielęgnację przekłucia. Tragus znajduje się blisko twarzy, dlatego trzeba uważać na to, aby nie wprowadzić do świeżego kanału wszelkiego rodzaju kosmetyków. Powinno się zadbać o to, aby świeży piercing miał kontakt z jak najmniejszą ilością bakterii. Z tego względu noszenie słuchawek nie jest wskazane - nie tylko mogą one wprowadzić bakterie, ale również mocno podrażniać kanał przekłucia. Przedmiotem codziennego użytku, który także ma na sobie dużą ilość bakterii jest telefon, ale w tym przypadku wystarczy przykładać go podczas rozmowy do drugiego ucha. Warto też często wymieniać pościel na świeżą. Na czas gojenia należy zrezygnować z korzystania z sauny oraz kąpieli w akwenach. Trzeba być także ostrożnym przy swoim pupilu, tak, aby sierść i ślina zwierzaka nie miała kontaktu ze świeżą raną. Urazy mechaniczne nie sprzyjają gojeniu się przekłuć, dlatego powinno się uważać na zahaczenia przy codziennych czynnościach, takich jak czesanie czy ubieranie. Ciągły ucisk także powoduje podrażnienia, w związku z tym odradza się spanie na przekłutym uchu. Przez cały okres gojenia powinno się oczyszczać przekłucie z limfy według zaleceń swojego piercera oraz nie wyciągać kolczyka aż do pełnego wygojenia. Dużo zależy także od kondycji naszego organizmu oraz diety, dlatego warto zadbać o swój organizm od środka.

Ola Brunke

KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI PIERCINGU. SPRAWDŹ!