Rook piercing - atrakcyjne przekłucie ucha
Rook piercing to niezwykle stylowe przekłucie, które w ostatnich latach zyskuje na popularności. Na rynku dostępnych jest coraz więcej różnorodnych kolczyków dedykowanych temu rodzajowi przekłucia. Najczęściej wybieraną biżuterią do rooka jest banan, czyli lekko wygięta sztanga. Taki rodzaj kolczyka piercer powinien założyć zaraz po przekłuciu, dopasowując długość biżuterii do anatomii ucha oraz uwzględniając miejsce na opuchliznę, która pojawia się najczęściej w pierwszych dniach po zabiegu. Po pełnym wygojeniu można dopasować długość banana do chrząstki i wymienić nakrętki, z klasycznych kulek, na bardziej spersonalizowane. Niewielkie kółeczko także będzie się rewelacyjnie prezentowało na tej części ucha.
Rook piercing - co to za przekłucie?
Rook to pionowe przekłucie chrząstki, a dokładniej dolnej odnogi grobelki ucha. Z pozoru schowane, a w rzeczywistości bardzo wyróżniające się na tle innych ozdób. Jeśli lubisz niebanalne rozwiązania i nie masz pomysłu na nowe przekłucie, a chcesz dodać charakteru swojej kompozycji na uchu to poważnie rozważ wykonanie tego piercingu.
Czy wykonanie rook piercing jest bolesne?
Niestety w porównaniu z innymi rodzajami piercingu, rook nie należy do najmniej bolesnych przekłuć. Ból natomiast jest odczuwany subiektywnie i u każdej osoby jego poziom może być inny. Ważne jest to, aby zabieg został przeprowadzony przez profesjonalnego piercera, który wykona przekłucie sprawnie i precyzyjnie, stosując odpowiednią technikę. Dzięki temu ból potrwa tylko chwilę i na pewno szybko o nim zapomnisz.
Jak można wspomóc proces gojenia się rook’a?
Rook piercing goi się ok. 6 miesięcy lub dłużej. Czas gojenia się przekłuć zależy od wielu czynników. Niemałe znaczenie ma stan zdrowotny organizmu, o który warto dbać od wewnątrz przez cały rok. Dlatego proces gojenia można wspomóc ogólno pojętym zdrowym trybem życia, czyli zbilansowaną dietą, piciem dużej ilości wody i unikaniem stresu. Poza tym jest kilka zasad, o których trzeba pamiętać przez cały okres gojenia, aby przebiegał on bezproblemowo. Przede wszystkim należy uważać na zahaczenia, ponieważ każdy uraz mechaniczny może powodować komplikacje oraz znacznie wydłużyć czas gojenia. Podrażnienia powoduje również ciągły ucisk, w związku z tym odradza się spania na przekłutym uchu. Trzeba także zadbać o to, aby świeże przekłucie miało kontakt z jak najmniejszą ilością bakterii. Właśnie, dlatego noszenie słuchawek w trakcie gojenia nie jest wskazane - mogą one wprowadzić bakterie oraz mocno podrażniać kanał przekłucia. Nowy piercing nie powinien mieć także kontaktu z telefonem, nieświeżą pościelą, czy śliną i sierścią zwierząt. Na czas gojenia najlepiej całkowicie zrezygnować z korzystania z sauny oraz kąpieli w akwenach. Nie należy wyciągać kolczyka aż do pełnego wygojenia oraz oczyszczać przekłucie według zaleceń swojego piercera.