III konferencja Stowarzyszenia Professional Piercers Poland w Gdańsku: sukces, wiedza i rozwój branży
Trzecia konferencja dla profesjonalnych piercerów przeszła do historii. Wydarzenie odbyło się w gdańskim Hevelianum w połowie września (14-16 września 2023). Na miejscu zebrało się łącznie ponad 160 piercerów, którzy przez trzy dni mieli okazję wymieniać doświadczenia, uczyć się od renomowanych prelegentów oraz zapoznawać się z najnowszymi trendami i technikami w świecie piercingu. Piercerzy biorący udział w konferencji już po raz kolejny pokazali, że są otwarci, chcą się rozwijać i wspierać.
Konferencja była nie tylko okazją do zdobywania wiedzy, ale także do nawiązywania kontaktów i wspierania się nawzajem. Uczestnicy wydarzenia wykazali się otwartością na rozwijanie swoich umiejętności oraz dążeniem do podnoszenia standardów w branży.
Pierwszego dnia odbyło się 5 wykładów. Tego dnia odbył się debiut Marcina Doktora X jako prelegenta na konferencji. Poprowadził wykład na temat igieł oraz warsztat z przekłuwania na żywo. Jak się okazało, zaproszenie Doktora X było strzałem w dziesiątkę! Jego wykłady są jednymi z najwyżej ocenianych przez uczestników. Warto także wspomnieć o Jefie Saundersie, amerykańskim piercerze, współautorze książki "Piercing Bible", który podzielił się swoją wiedzą na temat przekłuć uszu.
- Jef skradł wszystkim serca! Prowadził wykład o przekłuciach uszu oraz warsztat, na którym razem z Ryanem Ouellettem pokazali sposób zaznaczenia oraz omówili szczegółowo proces wykonania wybranych przez uczestników przekłuć. Ryan w drugim swoim wystąpieniu opowiedział o higienie i bezpieczeństwie w salonie piercingu - mówi Beata Kwaśniewska, prezeska Stowarzyszenia Professional Piercers Poland.
Drugiego dnia konferencji poruszono tematy związane z przekłuwaniem bez narzędzi, przekłuciami w chrząstkach uszu, historią piercingu w Ameryce oraz elektroradiologią w kontekście piercingu, który poprowadził Maciej Longwic.
- To był niesamowicie ciekawy wykład i coś czuje, że to nie było nasze ostatnie spotkanie. Maciej jest elektroradiologiem w trakcie pisania pracy magisterskiej na temat piercingu w diagnostyce obrazowej. Podzielił się swoją wiedzą z elektroradiologii i opowiedział o problemach z biżuterią w trakcie badań - tłumaczy Beata Kwaśniewska.
Trzeci dzień konferencji to aż siedem wykładów, z czego niektóre odbywały się równocześnie, co stanowiło nowość na tym wydarzeniu. To rozwiązanie spotkało się z aprobatą uczestników, którzy mogli wybierać wykłady zgodnie z własnymi zainteresowaniami.
- Takie rozwiązanie pozwala uczestnikowi na wybór wykładów, które go interesują i tym samym dopasowuje zdobywane informacje do swoich potrzeb. A wracając do tematów z ostatniego dnia konferencji to m.in. play piercing, anodyzacja, czyli zmiana kolorów biżuterii, piercing intymny, historia piercingu w Indiach, prowadzona przez J’sona, który przyjechał do nas prosto z Indii! Działo się! - wylicza Beata.
Poza wykładami odbyły się również warsztaty z przekłuwaniem na żywo, choć organizatorzy zastanawiają się nad ich pozostawieniem w programie na przyszłość, ze względu na pewne trudności związane z przekłuwaniem w nie swoim miejscu oraz na innych materiałach niż zwykle.
Warto podkreślić obecność wielu wystawców z biżuterią i narzędziami do piercingu, zarówno z Europy, jak i z Ameryki Północnej i Południowej. To dowodzi rosnącego zainteresowania tą branżą na całym świecie.
- Drugi raz w tym roku pojawiła się nasza zaprzyjaźniona firma Trust z Niemiec. Wcześniej byli obecni w strefie PPPpiercingu na Tattoofeście. Trust, to firma która wspiera działania stowarzyszenia Professional Piercers Poland od samego początku - dodaje Beti.
Zdaniem uczestników i prelegentów, konferencja w Gdańsku była udanym wydarzeniem, które cieszyło się doskonałą organizacją, polską gościnnością oraz wysokim poziomem merytorycznym. Wystawcy już potwierdzili swoje przybycie na kolejną edycję, co wskazuje na kontynuację tego ważnego wydarzenia dla branży piercingu. Piercerzy z całego świata już teraz mogą zacząć przygotowania na kolejną konferencję.
- Mamy bardzo dużo pomysłów na to, jakich prelegentów zaprosić, trzy dni po 5 wykładów dziennie, to jednak trochę za mało. Postanowiliśmy postawić na rozwój i zorganizować konferencję na poziomie tych dużych, profesjonalnych. Z ankiety podsumowującej konferencję wynika, że większość osób jest zadowolona z tego rozwiązania, więc będziemy iść w tym kierunku. Wystawcy, których w tym roku nie brakowało, też już potwierdzają swoje przybycie za rok. Piercerzy - szykujcie się! - podsumowuje Beata Kwaśniewska.