Łódź Tattoo Days 2019
Na dwa dni trwania imprezy (2-3 listopada br.) hala Expo-Łódź stała się największym salonem tatuażu w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział 327 światowej klasy artystów tatuażu zarówno z Polski, jak i zagranicy. Podczas Łódź Tattoo Days 2019 uczestnicy tatuowali się, spotykali z artystami, a także brali udział w licznych seminariach umożliwiających poznanie procesu zdobienia ciała tuszem.
Przez dwa dni imprezy trwał również konkurs na najlepszy tatuaż, który można było zgłaszać w aż 12 kategoriach. Według danych organizatorów przez cały weekend imprezę odwiedziło ponad 7 tysięcy osób. Edycja w Łodzi odbyła się już po raz dwunasty.
Tatuaż zmył z siebie piętno różnych subkultur oraz grup społecznych i kilka lat temu nabrał wymiaru sztuki. Ludzie zaś stali się podróżującym płótnem i dzięki temu w różnych zakątkach świata możemy podziwiać prace zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów, tak jak to ma miejsce na naszych imprezach w Łodzi oraz innych miastach Polski – tłumaczy Marcin Prus z TattooDays.pl.
Łódź Tattoo Days to jednak nie tylko wydarzenie branży tatuatorskej. Konwent oferuje również wyjątkowe atrakcje muzyczne i rozrywkowe, takie jak występy na żywo, pokazy sceniczne czy wystawy artystyczne. Pierwszego dnia na scenie głównej festiwalu zaprezentowali się m.in. Ekipa Śląski Styl w dynamicznym pokazie breakdance, Nikita Klosewood i jej zjawiskowy taniec na łańcuchach oraz ognisty show dziewczyn z brytyjskiej grupy The Fuel Girls.
Drugi dzień imprezy oferował takie atrakcje jak m.in. Kula Śmierci – najbardziej ekstremalna rewia motocyklowa w Europie, krwisty Fetish Show Nikity Klosewood czy pokaz iluzji i magii Marcina Muszyńskiego.
Atrakcjami trwającymi przez cały czas trwania imprezy były warsztaty tatuowania na skórce banana Banana-Ink, malowanie ciała Brzezowski Bodypaintng Show, wystawa customowych samochodów, prezentacja Recydywisty – pierwszego na świecie wytatuowanego motocykla, zlot food trucków oraz targi Street Wear.
Cykl Tattoo Days wywodzi się z tradycji Łódź Tattoo Festiwal. Po udanych siedmiu edycjach festiwalu w 2014 roku organizatorzy postanowili rozszerzyć formułę wydarzenia na inne miasta pod nazwą Tattoo Days. Dotychczas odbyło się 18 edycji imprezy, jedenaście w Łodzi, cztery w Warszawie oraz trzy w Lubline. Organizatorom przyświeca idea przełamywania stereotypów i udowadniania, że sztuka tatuażu jest bezpieczną formą artystycznego wyrażania siebie. Pod względem liczby odwiedzających cykl jest obecnie najbardziej popularnym festiwalem tatuażu w Polsce. Co roku imprezy Tattoo Days odwiedza ponad 64 000 osób.