Tattoofest: 13-14.06.2020 2 tygodnie ago

W tym roku odbędzie się 15. jubileuszowa edycja Tattoofest Festiwal. Tattoofest to jeden z pierwszych i zarazem największych festiwali tatuażu w kraju, popularny nie tylko w Polsce, ale również w odległych zakątkach Europy. W pierwszej edycji,  w 2006 roku  wzięło udział niespełna 30 tatuatorów, w 2020 organizatorzy planują ich blisko 400.

.
Krakowska konwencja daje możliwość podpatrzenia tatuatorów przy pracy, zdobycia tzw. „know how”, poznania niesamowitych osobowości, ale co najważniejsze – wytatuowania się u artystów, którzy na co dzień nie są osiągalni.

Na Tattofescie nie ma miejsca dla nudy, dlatego też zaplanowanych jest wiele atrakcji – zarówno dla starszych, jak i młodszych uczestników. Dzieci zyskają swoją przestań do zabaw, natomiast rodzice zrelaksują się w ogródkach z napojami, skorzystają z bogatej oferty foodtracków oraz stanowisk gastronomicznych. Powstanie również strefa mody, na której wystawią się marki cechujące się taką samą kreatywnością jak tatuujący artyści. Chwilę oddechu w tym roku zapewnią różnorodne wystawy zdjęć, obrazów oraz grafik. Odbędą się również szkolenia dla adeptów sztuki tatuażu, a czas umilą najlepsi DJ’e.

Poza tym, odbędą się wszystkie stałe punkty konwencji Tattoofest – konkursy na najlepsze tatuaże, wykonywane w sposób konwencjonalny jak i technikami tradycyjnymi, tatuowanie na bananie, koncerty, a także rozmaite pokazy. Wszystkie atrakcje będące częścią festiwalu, planowane są tak, aby co roku zaskakiwać czymś nowym.