Katowice Tattoo Konwent: 25-26.05.2019 6 miesięcy ago

W sobotę 25 maja rozpocznie się wrocławska odsłona ogólnopolskiego cyklu festiwali tatuażu Tattoo Konwent. Miłośnicy sztuki tatuowania ciała spotkają się na Stadionie Wrocław (aleja Śląska 1). Przez dwa dni w strefie wystawienniczej pracować będzie ponad 300 tatuatorów – ich gotowe prace publiczność zobaczy na scenie w trakcie festiwalowych konkursów, proces powstawania tatuaży obserwować będzie mogła spacerując między boksami. W trakcie eventu wystąpią zespoły Deerter i Zbeer oraz zagraniczne performerki Rebecca Crow i Nikita Klosewood. Zobaczyć będzie można także specjalny pokaz multimedialny INK3D. Przedsprzedaż tańszych wejściówek potrwa do piątku. Bilety w regularnej cenie zakupić będzie można w dniu imprezy, w festiwalowych kasach.

25 i 26 maja odbędzie się Wrocław Tattoo Konwent, który z wrocławskiego klubu Zaklęte Rewiry przeniósł się na Stadion Wrocław. Swoją obecność na wydarzeniu potwierdziło blisko 300 tatuatorów z całego kraju, a także goście z zagranicy. Artyści pracować będą w specjalnie zaarażowanej strefie wystawienniczej. Powstałe w trakcie eventu tatuaże, a także ich wcześniejsze prace wystawione mogą zostać w specjalnych konkursach. W sobotę prace oceniać będą: Mariusz Romanowicz (Inkspiracy Art & Tattoo Gallery), Joanna Zielińska (Ink Miners Tattoo Collective) oraz Darek Doktór (Pajęczyna). W niedzielę zastąpią ich: Vincent Bloodline (Vincent Bloodline Zattera), Karol Krawczyk (Blackstar Tattoo) , Michał Przybyła (ADHD Tattoo). W czasie Wrocław Tattoo Konwent odbędzie się kolejna odsłona „Dziarki w ciemno”. Tym razem ukryty za kotarą tatuować będzie Kanz z Tatuaże de la Plaże. Dla początkujących i średniozaawansowanych tatuatorów zorganizowane zostaną warsztaty z tatuażu realistycznego, które poprowadzi Joanna Fąferko z Black Pearl Tattoo

Główne atrakcje

Uczestnicy wydarzenia na żywo usłyszą największe przeboje kultowego Dezertera. Punk rockowy klimat zapanuje na scenie już podczas występu zespołu Zbeer, poprzedzającego koncert legendy. W repertuarze sceny pokazowej znalazły się również zabarwione nutką erotyzmu pokazy burleski czy fetish show. Za tę część programu rozrywkowego odpowiedzialne będą dwie zagraniczne artystki specjalizujące się w alternatywnym performansie. Rebecca Crow z Wielkiej Brytanii wystąpi z dwoma pokazami: „Harley Quinn” i „Freak Show”. Nikita Klosewood z Francji przygotowała cztery występy – „Fetish Geisha”, „Fetish Catwoman”, „Alice in Wonderland” i „Sweet Candy”. Na scenie zobaczyć będzie można autorski 3D Mapping przygotowany przez Tattoo Konwent. INK3D to multimedialna historia przedstawiająca dzieje tatuażu. Dzięki udziałowi żywych aktorów łączy w sobie sztuki wizualne i performans. O oprawę muzyczną imprezy zadba skład Djski: Sayuri (scena główna), PZG, Baby Meelo i Ronin (strefa chill).

Nie tylko scena główna…

Tattoo Konwent dopełnia szereg atrakcji dodatkowych, odbywających się poza sceną główną. Z okazji Dnia Matki zorganizowane zostaną specjalne warsztaty kreatywnego wyrażania się dla mam i ich dorosłych dzieci. „Expressive Art… z mamą” poprowadzi Aga Szuścik, autorka scenariusza pokazu INK3D oraz wystawy fotograficznej 2081, która eksponowana będzie w przestrzeniach Stadionu Wrocław w trakcie trwania WTK. To niejedyne dzieła sztuki, które odwiedzający zobaczą na konwencji. Miłośnicy tatuażu obejrzą zdjęcia z serii „Beauty behind the Ink” Kamili Burzymowskiej, „INKED/wydziarani/” Marcina Watemborskiego, obrazy Kuby Kujawy oraz rzeźby Wojciecha Małka wytatuowane przez Olgę Różecką. Na miejscu wydarzenia działać będą strefy specjalne: Hot Ball – z motoryzacyjnymi eksponatami, odzieżą i sztuką, animacyjna – dla dzieci, gastro – z foodtruckami i wiele innych. Uczestnicy będą również mieli okazję pozować profesjonalnemu fotografowi w ramach akcji „Zrób portret u Watemborskiego”. Z kolei fotografowie wezmą udział w sesji zdjęciowej z goszczącą na konwencie alternatywną modelką z Belgii – Tess Carminą.

Godziny otwarcia i bilety

W oba dni festiwalowe bramy zostaną otwarte dla uczestników i modeli od godziny 10:00. W sobotę impreza planowo potrwa do 21:30. Wieczorne Afterparty rozpocznie się o godzinie 22:00 w klubie One Love na ulicy Ofiar Oświęcimskich 36. Ostatnie niedzielne atrakcje skończą się około godziny 19:30. Internetowa przedsprzedaż biletów trwa do piątku. Ceny biletów dystrybuowanych online zaczynają się od 39 zł (bilet jednodniowy) i 49 zł (bilet dwudniowy). W ofercie znalazły się również atrakcyjne cenowo bilety rodzinne, za które zapłacić trzeba od 105zł do 175 zł – w zależności od opcji. W sprzedaży dostępne są także wejściówki VIP w cenie 300 zł. Przed wejściem na teren wydarzenia zakupić będzie można tylko bilety jednodniowe (50 zł) i dwudniowe (60 zł).

Wejściówki i pełen program wydarzenia znaleźć można na: https://wroclaw.tattookonwent.pl/
A tak było w Poznaniu.