Katowice Tattoo Konwent: 31.08-01.09.2019 6 miesięcy ago

W ostatni wakacyjny weekend, 31 sierpnia-1 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się 31. edycja Tattoo Konwent. Śląska odsłona wydarzenia będzie ostatnim tegorocznym spotkaniem z tatuażem artystycznym w ramach cyklu festiwali promujących „Inne wymiary sztuki”. W imprezie weźmie udział blisko 200 tatuatorów, których prace wystawiane będą w 11 kategoriach konkursowych. Wśród potwierdzonych atrakcji Katowice Tattoo Konwent znalazł się między innymi koncert rapowego składu, który tworzą Ero i Kosi oraz INK3D – pokaz autorskiego mappingu ukazującego dzieje tatuażu.

Katowice Tattoo Konwent – festiwal ukazujący inne wymiary sztuki zawita do stolicy Śląska po raz 7. Będzie to jednocześnie już 31. odsłona ogólnopolskiego cyklu spotkań z tatuażem artystycznym. Impreza po 3 latach wraca do Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Miłośnicy ozdabiania ciała tym razem spotkają blisko 200 tatuatorów reprezentujących różne style. W czasie konwencji odbędzie się 11 konkursów na najlepsze tatuaże. Zwycięskie prace wyłoni Jury w składzie: Marcin ‘Insekt’ Polak, Maciek ‘Niuans’ Bojko, Maciek Michalak. Wśród kategorii konkursowych nie może zabraknąć najlepszego tatuażu związanego ze Śląskiem. Wizyta na Tattoo Konwent to nie tylko okazja, by wytatuować się u uzdolnionego tatuażysty, znaleźć odpowiedniego artystę, z którym umówić się można na sesję w innym terminie czy poznać najnowsze trendy branży. Formuła wydarzenie poszerzona została o wiele atrakcji związanych z różnymi obszarami sztuki – od fotografii, przez muzykę, aż po alternatywny performans.

Choć pełny program wydarzenia nie został jeszcze ogłoszony już wiemy, że na konwentowej scenie wystąpią raperzy Ero i Kosi. Ostatnią tegoroczną konwencję z cyklu uświetni także pokaz autorskiego mappingu. INK3D to multimedialne przedstawienie ukazujące dzieje tatuażu. Na terenie festiwalu tradycyjnie działać będą strefy tematyczne. Jak zwykle zobaczyć będzie można olschoolowe pojazdy w motoryzacyjnej strefie Hot Ball, zostawić swoje maluchy pod opieką animatorów, kupić odzież czy dodatki na targach mody. Miłośnicy sztuki zobaczą także wystawę prac Michała Mozolewskiego – autora serii plakatów Tattoo Konwent 2019. Wydarzeniem towarzyszącym konwencji będzie odbywające się w tym samym czasie Gastro Fajer – event skierowany do miłośników dobrego jedzenia.

Bilety na Katowice Tattoo Konwent

Trwa internetowa przedsprzedaż tańszych wejściówek na Katowice Tattoo Konwent. Ceny biletów dystrybuowanych przez internet zaczynają się od 39 zł (bilet jednodniowy) i 49 zł (bilet dwudniowy). W ofercie znalazły się również atrakcyjne cenowo bilety rodzinne, za które zapłacić trzeba od 105zł do 175 zł – w zależności od opcji. W sprzedaży dostępne są także wejściówki VIP w cenie 300 zł. W kasach festiwalowych zakupić będzie można jedynie bilety jednodniowe (50 zł) i dwudniowe (60 zł). Seniorzy i dzieci do 10. roku życia nie płacą za uczestnictwo w festiwalu.Bilety i więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na: www.tattookonwent.pl

Bilety i więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na: www.tattookonwent.pl

Tak było na ostatnim konwencie w Gdańsku: